DOLAR 32,4504 % -0.15
EURO 34,8290 % -0.66
STERLIN 40,7959 % -0.56
FRANG 35,5088 % -0.41
ALTIN 2.438,67 % 0,10
BITCOIN 63.670,00 1.077

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun vizyon açıklamasına tepki: Bize milli zekâ ve zihniyet lazım

Yayınlanma Tarihi : Google News
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun vizyon açıklamasına tepki: Bize milli zekâ ve zihniyet lazım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumartesi günü Şanlıurfa’daki programının ardından Haliliye ilçesindeki İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Gençlik Buluşmaları” programına katıldı. Gençlerle buluşmaya sanatçı İbrahim Tatlıses ile gelen Erdoğan, programın açılışında çalınan “Gülüm Benim” şarkısına da eşlik etti. Erdoğan, gençlerle sohbetinde özetle şunları söyledi:

ÇANTADA KEKLİK YOK: Her ne kadar birileri, gençlerimize kendi zihin dünyalarında “çantada keklik” gibi bakıyor olsa da bizim tespitlerimiz hiç de öyle olmadığına işaret ediyor. Kusura bakmayın çantada keklik yok, çanta dolu. Cumhuriyetin yeni asrını Türkiye Yüzyılı vizyonuyla karşılamaya hazırlanırken, en çok gençlerin enerjisine, üretkenliğine, gayretlerine güveniyoruz.

ARTIK DÜNYA TÜRKİYE’YE BAKSIN: Siyasette yarım asrı geride bırakan bir büyüğünüz sıfatıyla, artık bizlerin, sizin zamanınızın misafiri olduğumuzu rahatça söyleyebilirim. Biz, bu kutlu bayrağı, bu kutlu emaneti nasıl daha önceki nesillerden devraldıysak, inşallah çok yakında sizlere devredeceğiz. Artık ödediğimiz bedellerin, çektiğimiz acıların, yaptığımız fedakarlıkların, döktüğümüz alın terlerinin karşılığını alma vakti gelmiştir. Bunu sizlerle alacağız. Bir ayağımızı ülkemize ve değerlerimize sabitleyip, diğeriyle tüm dünyayı kuşatacağımız bir dönemdeyiz. Artık dünyaya şöyle bakacağız, biz dünyaya değil, dünya Türkiye’ye baksın. Bunu, sizlerle beraber başaracağız. Gençlerimizin bilgisi, donanımı, öz güveni Türkiye Yüzyılı’nın en büyük teminatıdır.

ZİHİN DEVRİMİ YAPTIK: Zihnimizde kalbimizde de yarın için ne yapacağımız ne yapmamız gerektiği var. Bugün Bay Kemal, güya zihinde ne var ne yok bunları anlatıyormuş. Elin birilerini toparlamış, etmiş, uyuyanlar mı ararsın, bunun yanında ne dediği anlaşılmayan sözler mi ararsın… Böyle bir durum. Biz de dedik ki biz, Şanlıurfa’da zihin devrimi yapacağız. Ve Şanlıurfa’da bir zihin devrimini yaptık ve açıkladık. Vizyon orada değil, vizyon Şanlıurfa’da ve yarına dair vizyonun kalemşörleri gençler, sizsiniz.

Milletimi aldatacaklarını  zannediyorlar: (Kılıçdaroğlu’nun vizyon açıklaması) Onların şu andaki derdi bu masadan kim ne kadar ne kapar, yaptıkları bu. Bugün vizyon açıklamış, vizyon denilen olayın içinde Amerika’dan bilmem kim, bilmem şuradan kim. Bunlarla benim milletimi aldatacaklarını zannediyorlar. Bize yerli ve milli bir zihniyet, yerli ve milli bir zeka lazım. Yani, sen lazımsın, sen. Şu mantık, şu zihniyet onlarda yok.

Pedagojik formasyon müjdesi

3. VE 4. SINIFTA: Bu hafta içinde YÖK Başkanımızla da konuyu görüştük. Biliyorsunuz, üniversiteyi bitirdikten sonra bir veya iki yıl formasyon eğitimi veriliyordu. Kendilerine ‘Sayın Başkan, artık bunu kaldırıyorsun dedik, kaldıracaksın, 3 ve 4. sınıfta formasyonu verelim ve üniversiteyi bitirirken böylece formasyon eğitimini de almış olsun’ dedik ve mutabık kaldık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlerle buluşmasına eşlik eden İbrahim Tatlıses, “Sayın Cumhurbaşkanımız halk adamıdır, halk insanıdır. Halk adamı olduğu için başımın üstünde taşıyorum. Ben Cumhurbaşkanımızın yanındayım” dedi.