DOLAR 32,4073 % -0.08
EURO 34,6488 % -0.53
STERLIN 40,5372 % -0.74
FRANG 35,2857 % -1.12
ALTIN 2.391,23 % -1,80
BITCOIN 60.174,37 -4.498

DEPREM BÖLGESİNDE KALICI KONUTLARIN TESLİMİ DEVAM EDİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
DEPREM BÖLGESİNDE KALICI KONUTLARIN TESLİMİ DEVAM EDİYOR

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından asrın felaketinin izleri silinmeye devam ediyor. Depremlerde köy evleri yıkılan Gaziantepli Enis Sezer ve ailesi de çelik karkastan yapılan yeni yuvalarına kavuştu. Devletin, depremin ilk anından itibaren her zaman yanlarında olduğunu ve kendilerini hiç yalnız bırakmadığını ifade eden Sezer, “Evleri yetiştirmek için yağmur çamur, yaz kış demeden sürekli çalışmalara devam ettiler. Ellerinden gelenin daha iyisini yaptılar. Bu kadar güzel olacağını hiç beklemiyorduk.” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ise, her zaman depremzedelerin yanlarında olduklarını belirterek, “Enis kardeşimin de tüm depremzede vatandaşlarımızın da hiç endişesi olmasın. Dün olduğu gibi bugün de yarın da onların yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde; 1.240 şantiyede 110 binden fazla ekiple çalışmalarını gece-gündüz demeden sürdürüyor. Afetin birinci senesinde 76 bin konut hak sahiplerine teslim edilirken, 396 bin 220 kalıcı konutun inşası da hız kesmeden devam ediyor.

“ELLERİNDEN GELENİN DAHA İYİSİNİ YAPTILAR”

Asrın felaketi olarak hafızalara kazınan depreme, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde ailesi ile birlikte yakalanan Enis Sezer, Mesthüyük Köyü’nde çelik karkastan yapılan yeni köy evine kavuştu. Devletin, depremin ilk anından itibaren her zaman yanlarında olduklarını ve kendilerini hiç yalnız bırakmadığını ifade eden Sezer, “Nasıl yapılacak diye merak ediyorduk? Evleri yetiştirmek için yağmur, çamur, yaz, kış demeden sürekli çalışmalarına devam ettiler. Ellerinden gelenin daha iyisini yaptılar. Bu kadar güzel olacağını hiç beklemiyorduk.” diye konuştu.

“VATANDAŞIMIZ İÇİN EN GÜZELİNİ YAPIYORUZ, YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de konuya ilişkin yaptığı açıklamada, her zaman depremzedelerin yanlarında olduklarını belirterek, “Enis kardeşimin de tüm depremzede vatandaşlarımızın da hiç endişesi olmasın. Dün olduğu gibi bugün de yarın da onların yanındayız. Onlar için en iyisini en güzelini yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.